Selecteer een datum en bekijk alle kranten & tijdschriften:

  • Een uniek cadeau om te geven, een ervaring om te krijgen!
  • Verzending vanuit ons archief nu ook binnen 24 uur mogelijk!
  • Het meest originele relatie geschenk bij een jubileum!

Le Monde van dinsdag 29-11-1988

Le Monde is een Frans dagblad dat op verzoek van Charles de Gaulle door Hubert Beuve-Méry, Christian Funck-Brentano en René Courtin in 1944 is opgericht. Het formaat werd van de voorganger, Le Temps, overgenomen. De krant wordt beschouwd als een van de belangrijkste kranten van Frankrijk. In 2017 had Le Monde nog een oplage van ruim 300.000 exemplaren die van de persen rollen. 

De getoonde afbeelding is slechts een voorbeeld van een oud exemplaar,
en zal niet van de datum zijn die u heeft geselecteerd.
Le Monde (29-11-1988)
Certificaat van Echtheid
U ontvangt echte complete historische krant van 35 jaar geleden, geen kopie of herdruk en met een certificaat van echtheid!
historische krant wordt door onze archivaris opgezocht uit het archief en zorgvuldig gecontroleerd en verpakt!

Gebeurtenissen van dinsdag 29 november 1988 :

Geboren: Adam Klein, Amerikaans zwemmer

Nadat het Duitse leger zich uit Parijs had teruggetrokken, wilde generaal De Gaulle een krant oprichtten. Dat werd Le Monde. De oprichting vond plaats op 18 december 1944. Een dag later was de eerste editie van Le Monde een feit. Parijs was een krant rijker.

Evenals veel andere kranten in Parijs komt de krant in de middag, maar wordt de datum van de volgende dag gedrukt. Dit is een traditie. Vroeger duurde het meer dan een dag om de krant over heel Frankrijk te distribueren. Op deze manier lag Le Monde ook buiten Parijs op de dag in de kiosken dat de editie daadwerkelijk was gedateerd. Vandaag de dag gaat het distribueren veel sneller. Nog steeds ligt een editie van de volgende dag rond het eind van de middag in de kiosken van alle grote Franse steden.

Vijftig jaar na de oprichting is Le Monde ook via internet beschikbaar. Voor de Groupe Le Monde is het de belangrijkste publicatie geworden.

Lees verder

Laat uw krant vakkundig inlijsten

Maak de beleving compleet en laat uw krant inlijsten. Vakkundig uitgevoerd door een échte lijstenmaker. En de lijst zelf? Die is van professionele kwaliteit. U hebt keuze uit zes typen houten lijsten: van modern zilver tot klassiek bruin. Elke lijst wordt geleverd inclusief helder glas.

Verlengde levertijd!

Let op: Het vakkundig laten inlijsten van dit werk door een échte lijstenmaker verlengt de levertijd met 14 werkdagen.
Inlijsten is niet te combineren met een spoed bestelling.

Tegen meerprijs kunt u kiezen voor UV-werend glas. Dit beschermt de krant tegen verkleuring door het zonlicht. Let wel: UV-werend glas voorkomt niet de verkleuring door veroudering van de krant.

Bestel uw krant

1. Afleveropties

vandaag besteld
morgen verzonden!

2. Geschenkverpakking

Uw krant wordt geleverd met een certificaat van echtheid ongeacht de gekozen verpakking.

3. Totaal

€ 64,95

In de winkelwagen kunt u tevens een gratis persoonlijke felicitatie toevoegen!

iDEAL bancontact Visa Mastercard Sofort Giropay Paypal

Zomervakantie

Wegens vakantie zijn wij gesloten van 15 mei t/m 30 juni. 

In volgorde van ontvangst worden de bestellingen vanaf 3 juli verstuurd.